dojo logo

Ολοκληρώθηκε με τεράστια επιτυχία το 3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Ε.Ο. Αυτοάμυνας <KYOKUSHIN FIGHTING STYLE> την προηγούμενη Κυριακή 14-04-2013 στην πόλη της Λάρισας με τη συμμετοχή 200 και πλέον αθλητών από κάθε γωνιά της Ελλάδος. Οι σύλλογοι που συμμετείχαν ήταν από, Ευξεινούπολη, Λάρισα, Ν. Αγχίαλο, Παλαμά, Καλαμπάκα, Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Κιλκίς, Λαμία, Θήβα, Κομοτηνή.

Οι Μαχητές μαζί με τον προπονητή τους κ. Αντώνη Λεωνίδα κατάφεραν να αποσπάσουν συνολικά 44 μετάλλια -- 21 χρυσά , 18 ασημένια και 5 χάλκινα δείχνοντας για άλλη μια φορά το μαχητικό τους πνεύμα και το υψηλό τους αγωνιστικό τους επίπεδο που τους διακρίνει.

Το πρωτάθλημα ξεκίνησε νωρίς το πρωί όπου αθλητές από 5 ετών και άνω αγωνίστηκαν όλοι στην πολεμική τέχνη Kyokushin και έδωσαν το καλύτερο τους εαυτό για μια θέση στο βάθρο.

Το δεύτερο μέρος του πρωταθλήματος ήταν το απόγευμα ,η βραδιά πρωταθλητών όπου επίλεκτοι πρωταθλητές αγωνιστήκαν πάνω στο ringχωρίς προστατευτικά με όρους knockdownkarateπλήρους επαφής.

O αθλητής των Μαχητών Κολώνης Απόστολος από Ν. Αγχίαλο παρά το νεαρό της ηλικίας του κατάφερε να κερδίσει και να στεφτεί πρωταθλητής κερδίζοντας το χειροκρότημα των παρευρισκόμενων.

Τέλος ο δάσκαλος των Μαχητών Αντώνης Λεωνίδας συνεχάρη όλους τους αθλητές τουκαι τους έδωσε συγχαρητήρια για την μεγάλη τους επιτυχία.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ RING. ΚΟΛΩΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1η ΘΕΣΗ

 

ΜΑΧΗΤΕΣ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ –ΑΛΜΥΡΟΥ

Κατηγορία πανπαίδων. (ένας αγώνας)

Πάντζιος Κων/νος     1η θέση

Νικηφοράκης Νικόλαος   1η θέση

Γαρδικλής Αχιλέας       2η θέση

Μιχαλακόπουλος   Θοδωρής   2η θέση

Παπαθανασίου Αθανάσιος 2η θέση

Γαλάνης Αθανάσιος         2η θέση

Μιλιώνης   Δημήτριος   2η θέση

Κοσμίδης   Δημήτριος     2η   θέση

Κατηγορία παίδων –κορασίδων (ένας αγώνας)

Καλαϊτζής Γιώργος     1η θέση

Καλαϊτζής Κων/νος   2η θέση

Καλτσάς Γεώργιος   1η θέση

Μαμούρας Αθανάσιος   1η θέση

ΜαμούραΑποστολία 1η θέση

Στέκας Χρήστος   2η θέση

Μιχαλακόπουλος Κων/νος 2η θέση

Βούλγαρη Μαριαρέννα 2η θέση

Καλογήρου Ασημίνα   1η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ   ΠΑΙΔΩΝ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Μπραζογούλας Ιωάννης 1η θέση

Στουρνάρας Μηχάλης   1η θέση

Αλεξογιανόπουλος Γεώργιος 3η θέση

Βέργα Ευθυμία   1η θέση

Χατζέλας   Κων/νος   1η θέση

Βουλτσίδης Γεώργιος 1η θέση

Χατζέλας Γεώργιος 2η θέση

Βουλτσίδη Σοφία 2η θέση

Μπουρλής Ιωάννης 2η θέση

 

ΜΑΧΗΤΕΣ Ν.ΑΓΧΙΑΛΟΥ

Κατηγορία πανπαίδων (ένας αγώνας)

Παπαδάκη Μαριάννα 1η θέση

Σταφυλλάς Γιώργος 1η θέση

Κατσέλης Αποστόλης   2η θέση

Κατηγορία παίδων –κορασίδων (ένας αγώνας)

Μηδειάτης Σάββας   2η θέση

Τσακόγιας Μηχάλης 1η θέση

Σταφυλλάς Νίκος 1η θέση

Μπόγκαμου Σμαράγδα   2η θέση

Δαϊνάς Ζήσης 2η θέση

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Καπερώνης Πάρης 3η θέση

Σταφυλλά Μαρία   3η θέση

Κουτσοβασίλης Νικόλαος 1η θέση

Κατσέλη Σταυρούλα 2η θέση

Ευαγγελινός Γιώργος 3η θέση

Σίμος Γεώργιος     3η θέση

Σταθόπουλος θοδωρής 3η θέση

Κυριέρη Δάφνη   1η θέση

 

ΑΝΔΡΩΝ

Μπόγκαμος Πασχάλης 1η θέση